تبلیغات
بهترین ها از برترین ها - داروی جدید ضد سرطان با منشأ گیاهی

دوستان برای حمایت از وبلاگ روی بنرهای تبلیغاتی کلیک کنید.


Admin Logo
themebox Logo

بهترین ها از برترین ها
تاریخ:دوشنبه 22 فروردین 1390-01:05 ب.ظ

نویسنده :ش شادان

داروی جدید ضد سرطان با منشأ گیاهی

محققان ایرانی موفق به تولید یك داروی جدید ضد سرطان با منشأ گیاهی و دریایی و بدون عارضة جانبی شدند كه می‌تواند در افزایش کیفیت زندگی برخی از بیماران سرطانی مؤثر واقع شود.

دكتر رضایی زاده، مدیرعامل موسسه دانش بنیان سیمرغ حكمت در گفت‌وگو با ایسنا اظهاركرد: «حصا.آ»(HESA-A) یک ترکیب بیولوژیک طبیعی با منشأ گیاهی و دریایی و بدون عارضة جانبی است كه می‌تواند در افزایش کیفیت زندگی برخی از بیماران سرطانی مؤثر واقع شود. این دارو حاوی بسیاری از ترکیبات ارگانیک، مینرال‌ها و عناصر کمیاب مانند سلنیوم، وانادیوم، نیکل، تیتانیوم، روی، استرانسیوم و... است که اثرات آنتی‌اکسیدانی، ضدالتهابی، ظرفیت آنتی‌کانسری و قدرت ویژه در حفاظت کبدی این مواد و این داروی گیاهی به اثبات رسیده است.

وی با اشاره به تلاش‌های 20 ساله زنده‌یاد دكتر امرالله احمدی به عنوان مبدع این داروی گیاهی در خصوص مطالعات و بررسی‌های صورت گرفته درباره تاثیرات این دارو بر بهبود كیفیت زندگی بیماران سرطانی، تصریح كرد: در آخرین مطالعه منتشر شده حصا.آ (2010) در ژورنال اینتگریتیو کانسر تراپی (Integrative Cancer Therapy)، پنجاه بیمار مبتلا به سرطان پیشرفتة کولون با متاستاز به کبد به مدت شش ماه مورد بررسی قرار گرفتند و بهبود قطعی کیفیت زندگی بیماران بر اساس معیار کارنوفسکی، بدون هرگونه عارضة جانبی، مشاهده شد. افزایش اشتها و وزن، بهبود عملکرد، احساس بهتر بودن و کاهش درد از جملة این آثار است.

 

رضایی‌زاده با بیان اینكه ادامة حیات بیماران تا پایان مدت مطالعه، علی‌رغم پیش‌بینی طول عمر متوسط یک ماهه برای ایشان، نکته قابل توجهی بوده است، افزود: در مطالعة محدود‌تری که نتایج آن در سال 2009 منتشر شد 30 بیمار مبتلا به سرطان متاستاتیک کبدی بدون هیچ طرح درمانی طی دو ماه گذشته، به مدت 12 هفته روزانه 50 میلی گرم بر كیلوگرم از داروی HESA-A به شکل قرص دریافت کردند. تغییرات وزن و دمای بدن، وضعیت اشتها، دردهای شکمی، سایر دردها و معیارهای عملکردی کارنوفسکی در هفته های 0, 1, 4, 8 و 12 بررسی شد و نتایج به گونه‌ای بود كه تجویز دارو باعث افزایش معنی‌دار اشتها و کاهش معنی‌دار دردهای شکمی و دردهای مرتبط در بیماران شده و حداکثر اثر درمانی در هفته چهارم مشاهده و تا هفته دوازدهم ادامه داشت.

 

وی خاطرنشان كرد: براساس بررسی انجام شده، مصرف این دارو همچنین باعث افزایش کیفیت زندگی بر اساس معیار کارنوفسکی شده كه این تغییرات از هفته اول ایجاد شد و به صورت معنی‌داری بارز بود.

 

همچنین کاهش معنی‌داری در آنزیم‌های کبدی در ماه دوم و سوم مطالعه مشاهده شد که نشان‌گر اثرات حفاظت کبدی دارو می‌باشد. بدین ترتیب، دارو در طی 12 هفته دوره درمان باعث افزایش معنی‌دار اشتها، بهبود معیار کارنوفسکی و کاهش درد شد و اثر کاملاً مثبتی در افزایش سطح کارایی و ارتقاء کیفیت زندگی و کاهش عوارض بیماران داشت.

 

وی اضافه كرد: تمامی مطالعات پایه، سلولی و حیوانی (سم‌شناسی، سیتوتوکسیسیتی، موتاژنیسیتی، سمیت جنینی، تست ایمز، اثر بر رده‌های سلول سرطانی و...) و شواهد مستند بالینی، نشانگر مکانیسم‌های اثر مختلفی برای این دارو است که به طور عمده شامل اثر القاء آپوپتوز، آنتی‌اکسیدانی، ضد التهابی، ضد ویروسی و تعدیل سیستم ایمنی (سلولار و هومورال) است.

 

عملکرد اختصاصی دارو بر روی رده سلول‌های سرطانی بدون تخریب رده سلول‌های طبیعی از ویژ‌گی‌های منحصر بفرد حصا.آ می‌باشد به ‌طوری‌که این دارو تا صد برابر دوز مورد استفاده در بالین بدون سمّیت بوده و در دستة داروهای «فاقد عوارض قابل مشاهده» (NOAEL) قرار می‌گیرد.

 

رضایی‌زاده با اشاره به اینكه «حصا.آ» به تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رسیده و توسط یك شرکت بزرگ داروسازی به تولید رسیده است، درباره نحوه مصرف این دارو به خبرگزاری دانشجویان ایران گفت: این دارو نیز مانند هر داروی دیگری باید زیر نظر پزشک متخصص و با اطلاع متخصصان سرطان مصرف شود. بهترین میزان مصرف برای این دارو روزانه 50 میلی گرم بر كیلوگرم در دو وعده به شکل خوراکی است كه بهتر است نیم ساعت قبل از غذا مصرف شود اما در صورتی که سابقه التهاب یا زخم معده وجود داشته باشد می‌تواند بعد از غذا و یا همراه با آن میل شود.

 

به گفته وی با بررسی‌های صورت گرفته تاکنون عوارض جانبی خاصی برای این دارو مشاهده یا گزارش نشده است اما احتیاط در مصرف این دارو برای بیماران دارای سابقة سنگ کیسه صفرا، واریس مری و معده با منشأ کبدی و نیز در هنگام بارداری و شیردهی با توجه به نظر پزشک معالج ضروری است.

 

وی در پایان در رابطه با طول دوره مصرف این دارو اظهار كرد: بهترین دوره مصرف این دارو با دوز درمانی ذکر شده از یک ماه تا سه ماه مداوم بوده كه می‌تواند با نظر پزشک معالج تا زمان لازم ادامه یابد. ضمناً اکیداً توصیه می‌شود از «حصا.آ» به عنوان داروی مکمل استفاده شده و سایر درمان‌های بیمار در طول مصرف این دارو قطع نشود.

 

گفتنی است، دکتر امرالله احمدی، مبدع داروی حصا.آ پس از سال‌ها تلاش خستگی ناپذیر برای كاهش آلام مبتلایان به بیماری‌های صعب العلاج 25 دی ماه سال گذشته پس از تحمل درد و رنج ناشی از بیماری دارفانی را وداع گفت.

 

وی در سال 1332 در روستایی بین خمین و اراک متولد شده و دوره ابتدایی تحصیلات را در روستا و دوران متوسطه و دبیرستان را در شهر اراک به اتمام رساند. بعد از آن در سال 1353 جهت تحصیل در رشته پزشکی وارد دانشگاه اصفهان شد و بعد از هفت سال به درجه دکتری عمومی نائل شده و در سال 1363 دوره رزیدنتی را در رشته چشم پزشکی آغاز کرد.

 

وی در سال 1367 به مدت یک سال دوره بعد از تخصص را در دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی (بیمارستان لبافی نژاد) در قسمت آنتریورسگمنت گذراند.

 

دكتر احمدی در فاصله سالهای 1990 تا 1992 میلادی در رشته آنتریورسگمنت در شهر فونکس ایالت آریزونای آمریکا به ادامه تحصیل پرداخت.

 

وی حین دوران تخصصی با توجه به وجود بیماری های صعب العلاج و لاعلاج کار تحقیق را در این مسیر شروع کرد. از فعالیت های ایشان می توان به تحقیق و کشف دارویی برای بیماران M.S، کار بر روی داروی جلوگیری از سکته قلبی و کشف دارویی با منبع گیاهی برای بیماران دیابتی اشاره كرد.

 

از جمله رهیافتهای علمی این محقق فقید، کشف و ثبت داروی ضدسرطان «حصا -آ» است که کاربردی موفق در بیماران سرطانی، چشمی و پوستی از خود نشان داده است. دکتر احمدی قسمتی از عواید کشف این دارو را وقف هزینه تحصیل نخبگان كرده است.

 

داروی حصا ( HESA-A)، یک داروی کاملا ایرانی با منشأ گیاهی و دریایی است که اثرات بسیار قابل توجهی در درمان ایدز، انواع سرطان‌ها و هپاتیت‌ها، آسم و برخی بیماری‌های دشوار داشته است و در حال حاضر به طور رسمی در کشور تولید می‌شود.نظرات() 
نوع مطلب : خواندنی ها 
Nintendo Switch
جمعه 24 آذر 1396 04:48 ب.ظ
به زودی این وب سایت در میان تمام بینندگان وبلاگنویسی معروف خواهد بود
محتوای خوب
cam4 hack free tokens adder
چهارشنبه 22 آذر 1396 12:57 ق.ظ
دیروز، در حالی که من در محل کار بودم، خواهر من iPad خود را به سرقت برده و آزمایش کرد تا ببیند آیا می تواند 40 پا کاهش یابد یا خیر
فقط او می تواند یک احساس یوتیوب باشد. اپل من در حال حاضر نابود شده و او 83 نمایش دارد.
من می دانم که این کاملا موضوع است، اما من مجبور شدم آن را به اشتراک بگذارم
با کسی!
imvu hacks
دوشنبه 13 آذر 1396 05:44 ب.ظ
با تشکر از پدرم که به من درباره این وبلاگ گفت
این وب سایت واقعا شگفت انگیز است.
best psychic reading
چهارشنبه 10 آبان 1396 09:23 ب.ظ
قطعا بر این باور است که شما گفتید. به نظر می رسد توجیه مورد علاقه شما در اینترنت، ساده ترین عامل است
به یاد داشته باشید من به شما می گویم، من قطعا در همان زمان ناراحت می شویم به عنوان مردمی فکر می کنم در مورد مسائل که آنها به روشنی
درک نمی کنید شما کنترل می کنید تا ناخن را به بالاترین سطح برسانید و همه چیز را بدون عوارض جانبی اضافی تعریف کنید، دیگر افراد می توانند یک را انتخاب کنند
سیگنال. احتمالا بیشتر به دریافت مجدد خواهد رسید متشکرم
clash royale gems hack
سه شنبه 9 آبان 1396 06:23 ب.ظ
من واقعا با مهارت های نوشتن شما تحت تاثیر قرار گرفته ام
با طرح بندی در وبلاگ شما. آیا این موضوع پرداخت شده است یا خودتان آن را تغییر دادید؟
به هر حال نگه داشتن با کیفیت عالی نوشتن، آن را نادر است برای دیدن بزرگ است
وبلاگ مثل این یکی امروزه.
local std testing
سه شنبه 9 آبان 1396 04:35 ب.ظ
همیشه می خوام پست های کوچکتری بنویسم که انگیزه های آنها را نیز روشن کند، و این نیز با این مقاله که من در حال خواندن آن هستم، اتفاق می افتد.
real psychics
دوشنبه 8 آبان 1396 10:03 ب.ظ
کسی اساسا کمک می کند که مقالاتی را که ممکن است بیان کنم، بسیار جدی بگیرم.
این اولین بار است که من صفحات وب خود را تا کنون مرور کرده ام؟
من با تجزیه و تحلیل شما ساخته ام تا این واقعیت را شگفت زده کنم
فوق العاده ای قرار دهید فرآیند فوق العاده!
How do you get a growth spurt?
یکشنبه 26 شهریور 1396 12:44 ق.ظ
You've made some decent points there. I checked on the web to find out more about the
issue and found most people will go along with your views on this
web site.
private std screening
دوشنبه 20 شهریور 1396 02:31 ق.ظ
سلام از کارولینای! من خسته شدم
تصمیم گرفتم وب سایت خود را در آیفون من در طول ناهار شکستن.

من واقعا می خواهم دانش شما را در اینجا ارائه می دهم و نمی توانم منتظر بمانم وقتی که من به خانه بروم.
من در مورد اینکه وبلاگ شما بر روی تلفن همراه من سریع است شوکه شدم..
من حتی از WIFI استفاده نمی کنم، فقط 3G.. به هر حال، وبلاگ خوب!
cheap phone psychics
دوشنبه 20 شهریور 1396 01:03 ق.ظ
سلام! این اولین بازدید من به وبلاگ شماست! ما مجموعه ای از داوطلبان هستیم و ابتکار جدیدی را در یک جامعه در همان طاقچه آغاز می کنیم.
وبلاگ شما اطلاعات سودمندی را دراختیار ما قرار داد تا روی آن کار کنیم. شما یک کار فوق العاده انجام داده اید!
cheap phone psychics
یکشنبه 19 شهریور 1396 11:47 ب.ظ
سهم برجسته! من این را فقط به یک همکار تبدیل کرده ام که تحقیق کمی در مورد این انجام داده است.
و او در واقع من را ناهار خریداری کرد چون من آن را برای او یافتم...
لول بنابراین اجازه می دهم این را دوباره بخوانم.... متشکرم برای غذا!!
اما برای صرف وقت برای بحث در مورد این موضوع اینجا را در وب سایت خود بگذارید.
std testing near me
یکشنبه 19 شهریور 1396 10:30 ب.ظ
من به سادگی نمی توانستم سایت خود را قبل از پیشنهاد اینکه من در واقع از اطلاعات معمولی که فرد عرضه می شد، رد می کردم
برای مهمانان شما؟ برای دیدن پست های جدید، به طور پیوسته پشت سر می گذارم
std screening
یکشنبه 19 شهریور 1396 12:18 ب.ظ
وقتی که من در اصل نظر دادم، بر روی گزینه "اطلاع از من وقتی نظر جدیدی اضافه شده است" را کلیک کرده و در حال حاضر هربار کلیک کنید
نظر اضافه شده است من سه ایمیل با نظر همان.
آیا راهی وجود دارد که بتوانید مرا از این سرویس حذف کنید؟ خیلی ممنون!
chaturbatetokenshack.online
پنجشنبه 12 مرداد 1396 08:51 ب.ظ
There's definately a lot to find out about this
topic. I really like all the points you've made.
Virgilio
سه شنبه 10 مرداد 1396 06:28 ب.ظ
Have you ever considered publishing an e-book or guest authoring
on other blogs? I have a blog based upon on the same information you discuss and would love to have you share
some stories/information. I know my subscribers would enjoy your work.

If you are even remotely interested, feel
free to shoot me an e mail.
Lorene
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 10:56 ب.ظ
I'm extremely impressed with your writing skills as well
as with the layout on your blog. Is this a paid theme or did you modify it
yourself? Either way keep up the nice quality writing,
it is rare to see a great blog like this one today.
Daniele
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 01:31 ق.ظ
No matter if some one searches for his vital thing,
so he/she desires to be available that in detail, thus that thing
is maintained over here.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر